Majetek města se zmenší o jedenáct bytů. Zastupitelé schválili záměr prodat dva domy. Konkrétně č. p. 227 v Rokycanově ulici a č. p. 260 v Pražské, oba objekty se budou nabízet včetně pozemků a zahrad.

Někteří zastupitelé a také členové majetkoprávní komise upozorňovali na to, že není vhodná doba na prodej domů, protože v návaznosti na hospodářskou situaci jsou ceny nemovitostí nízké.

S tím nesouhlasil místostarosta Josef Knot (TOP 09): „Podle mého názoru se do budoucna ekonomická situace ještě zhorší a nemovitosti se budou prodávat pod cenou.“

Karel Vodička (KSČM) tlumočil názor majetkoprávní komise, podle kterého by peníze z prodeje těchto dvou domů měly být využity na opravy budov v majetku města.

V Rokycanově ulici je pět bytů druhé a třetí kategorie, z toho jsou tři již volné, pro ostatní nájemníky má domovní a bytová správa připravené jiné byty.

Za pět let se na nájemném v tomto domě vybralo 649 tisíc korun a 153 tisíc se investovalo do oprav. V nejbližších letech by dům potřeboval investici 1,7 milionu.

Podobná situace je u domu v Pražské ulici se šesti byty. Za pět let nájemné přineslo 121 tisíc, ale dům potřebuje opravit střechu, okna a fasádu za 2,5 milionu korun.

Zastupitelé napříč politickým spektrem se nakonec na prodeji těchto dvou domů shodli. Budou nabídnuty bez nájemníků a obálkovou metodou. Nejnižší cenu stanoví znalecký posudek.