Zastupitelé příspěvky na sport ve středu nikomu nezvýšili, ale ani nesnížili. Schválili je podle návrhu radních. Tenisový oddíl dostane 285 tisíc, TJ Sokol Milevsko 445 tisíc a například fotbalisté FC ZVVZ milion dvacet tisíc korun.

Všechny oddíly obdrží méně peněz, než žádaly, a hokejisté vůbec nic. Loni v rámci neinvestičních dotací obdrželi tři sta tisíc, letos požadovali čtyři sta tisíc korun. „Loni jsme novému hokejovému oddílu HC Milevsko 2010 schválili příspěvek na odstartování činnosti. Oddíl převzal celou činnost po předchozím klubu, situace byla komplikovaná, náklady na rozjezd byly vyšší, takže jsme se rozhodli přispět nad rámec pravidel,“ připomněl loňskou situaci místostarosta Martin Třeštík (ČSSD). „Rada ani sportovní komise letos nemají důvod, aby šly nad rámec pravidel, a navržená částka je nula,“ dodal Martin Třeštík.

Město podporuje hokej výrazně. Jako jediný patří mezi prioritní kluby, to znamená, že má k dispozici pro mládež a dospělé na zimním stadionu takovou kapacitu, jakou potřebuje. Klub za sportoviště platí jen deset korun bez DPH za měsíc.

Zastupitel Ivan Radosta (Svobodní), člen sportovní komise, řekl, že udělali maximum pro to, aby dotace rozdělili správně. Komise hodnotila, kolik má jednotlivý klub hráčů do 21 let, jaké je jeho hospodaření či zda je závislý na využívání městských sportovišť.

Město letos poskytlo na sport neinvestiční dotace v celkové výši 2,550 milionu korun. „Oceňuji radu, že rozdělila to, co bylo v rozpočtu, nikoliv více, jak tomu bylo loni,“ pochválil předseda finančního výboru Miroslav Doubek (Svobodní).

Příspěvky do padesáti tisíc korun a akce konané pod záštitou města schválili radní, zbylé žádosti pak zastupitelé.

Požadavky a realita
•HC Milevsko 2010: 400 tisíc korun/0 korun
•Proactive Milevsko: 350 tisíc/305 tisíc
•TK ZVVZ Milevsko: 300 tisíc/285 tisíc
•FC ZVVZ Milevsko: 1,632 milionu/1,020 milionu
•Handball club Milevsko 250 tisíc/218 tisíc
•NK Tukani Milevsko 50 tisíc/38 tisíc
Poznámka: První částka znamená částku požadovanou klubem, druhá schválenou. Jedná se o výčet klubů.

Tukani zmizeli
„V rozpisu chybí Tukani,“ pronesl jeden ze zastupitelů při schvalování sportovních grantů. „Opravdu, Tukani zmizeli,“ reagoval starosta Zdeněk Herout a příchozí na středečním zasedání se začali smát. Až na zastupitelku Jitku Kofroňovou, která zřejmě není velkým fanouškem milevského sportu. „Můžu se zeptat, co jsou to Tukani?“ „Nohejbalový klub,“ vysvětlil starosta.