Až z Černého moře doplula na sobotní milevské maškary mořská panna. „Vyplouvala jsem ještě před zamrznutím vody, abych sem stihla doplavat, pod ledem to nejde. Cesta byla trochu mokrá,“ zhodnotila mořská panna, jejíž slogan zněl: "Chceš-li zdolat dobu hořkou, pak si vyfoť pannu mořskou."

Originálními maskami se to při jubilejním 150. průvodu jenom hemžilo. „Masek se mi líbilo hodně. Zaujal mě velký drak i kapely jsou krásné,“ řekla Marcela Pánková z Milevska a nadšeně sledovala průvod.

Poprvé se ho zúčastnila pětadvacetiletá Eva Samcová z Milevska. „Přišla jsem podpořit řady milevských občanů a myslím si, že bychom mohli překonat další rekord,“ řekla Eva Samcová, která si zvolila indiánský kostým. „Domluvili jsme se tak s naší skautskou družinkou. Masku indiána jsme si vybrali proto, že je jednoduché ji vyrobit. V minulých letech jsem na maškary chodívala jako divák, ale myslím, že od letošního roku budu chodit pravidelně za masku,“ dodala.

Milevských maškar se zúčastnila také kapela z partnerského města z Münchenbuchsee a průvod stejně jako loni přijely podpořit masky z okolních obcí.