Přesun výstavby nového plaveckého bazénu od městských hradeb do jiné lokality žádá petice, kterou podepsalo 1563 občanů, mezi nimi architekti a další stavební odborníci.

Peticí se ve čtvrtek zabývala rada města. „Ocenili jsme zájem architektů zachovat historické panoráma Písku. Souhlasíme s tím, že umístnění bazénu nebylo vybráno šťastně. Na druhé straně jsme posuzovali také to, že stavba bazénu na jiném místě by stála mnohem víc a znamenala by odsunout řešení situace nejméně o dva roky,“ uvedl k jednání radních místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Výsledkem diskuse je doporučení zastupitelstvu schválit upravenou variantu číslo 1 a stavět na místě stávajícího bazénu. Podstatnou změnou je podzemní parkoviště s kapacitou pro 54 aut. Výhodou je, že pro tuto variantu je vydané platné stavební povolení. Pokud dostane od zastupitelů zelenou, mohou ještě letos začít demoliční práce a následná stavba nového bazénu. Tato varianta nepočítá s venkovním bazénem, ale s tím, že by jedna stěna byla v sezoně otevřená.

Stavba na současném místě, včetně podzemního parkoviště, by si vyžádala náklady ve výši 195,2 milionu korun. Bazén na Výstavišti nebo na jiném místě by stál zhruba o 70 milionů víc. V ceně je zahrnuta demolice stávajícího areálu a přivedení inženýrských sítí k novému. Zanedbatelné není ani to, že dokončení by se odložilo o čtyři roky.

Zastupitelstvo bude o bazénu jednat 29. března.