Jaké výstavy a další akce jste pro návštěvníky Milevského muzea na letošní rok připravili?

„V lednu a únoru máme v Milevském muzeu zavřeno. Děláme účetní uzávěrky, píšeme závěrečné výroční zprávy a další povinná hlášení či výkazy, probíhají inventury a sčítání majetku. Přesto chystáme už na konec ledna jednu kulturní akci: ve čtvrtek 26. ledna se v milevské Galerii M uskuteční křest nové knihy o dějinách milevských hostinců a výčepů, kterou napsal Jiří Pešta, pracovník Státního okresního archivu v Písku.

Knihu vydalo s pomocí finanční podpory Jihočeského kraje a dalších sponzorů Milevské muzeum. Součástí akce bude také prodej této knihy i autogramiáda autora a pamětníci budou moci nostalgicky zavzpomínat na některá už zaniklá milevská pohostinství.

Akci podpoří svým pivem pivovar v Protivíně, a tak se snad podaří vytvořit stejně dobrou atmosféru, jaká byla před několika lety během křtu knihy téhož autora o dějinách milevského pivovarnictví.

Zároveň už probíhají přípravy nové výstavy, která bude v Milevském muzeu zahájena ve čtvrtek 1. března. Bude se jmenovat Páni kluci a námětem budou nejrůznější předměty světa kluků nejrůznějších období: hračky, knihy, klukovské zbraně, ale třeba i jízdní kola a další dopravní prostředky, prostě klukovské sny minulosti i současnosti.

V neděli 1. dubna se v Milevském muzeu uskuteční tradiční velikonoční jarmark. Pro letošek jsme vzali v úvahu požadavky veřejnosti i řemeslníků a prodejců, aby se akce konala o týden dřív, nikoli tedy uprostřed velikonočních svátků.

V roce 2012 zároveň uplyne sto let od narození milevského malíře Karla Stehlíka. Takové kulaté výročí se sluší připomenout výstavou, kterou chystáme s pomocí členů umělcovy rodiny na květen. Ale to je ještě daleko.“