Celoroční činnost Tanečního centra Z. I. P. Písek, to je projekt, na který toto centrum dostane od města 167 tisíc korun z grantového programu na podporu živé kultury. Rozhodli o tom zastupitelé na doporučení grantové komise. Z. I. P. se tak stal nejúspěšnějším žadatelem v této výzvě, která byla určena na dlouhodobější projekty.

O třináct tisíc méně získal Folklorní soubor Písečan na udržování, rozvoj a propagaci jihočeského folkloru v České republice i zahraničí.

Pro loutkáře z Nitky schválili zastupitelé 146 tisíc korun, za něž uskuteční toto uskupení sérii představení Pojďme s Nitkou za pohádkou.

Ani občanské sdružení Pod čarou nepřišlo zkrátka. Na celoroční činnost dostalo 145 tisíc korun, na dětské pořady 40 tisíc, na poslechové vzdělávací pořady 17 tisíc a na Neckyádu a Drakyádu také sedmnáct tisíc korun. Naopak neuspělo s projekty na celoroční revival festival, nezávislou divadelní scénu nebo dramatické a divadelní dílny. Občanské sdružení 2/4, které pořádá třeba festival písničkářů Cool v plotě, obdrželo 142 tisíc korun na projekt Nugety v Písku.

Tanečníkům z Louisiany dalo zastupitelstvo 120 tisíc korun na letošní činnost, sdružení Collegium Artium dostalo 110 tisíc korun na pořádání akcí Prácheňské akademie, Historického klubu a Podvečerů U Kapličky. „Podvečery U Kapličky pokračují v úterý 17. ledna v 17 hodin besedou se Zdeňkem Javůrkem o starých píseckých fotoateliérech a vůbec o starém Písku. Cyklus pravidelných pořadů Literárního klubu se pokoušíme už od loňského podzimu oživit s Ivo Voříškem v kavárně U Vavřiny,“ uvádí ředitel Prácheňské akademie Ondřej Kolář.

Písecký pěvecký sbor obdržel 105 tisíc korun. Město rozdělilo i další příspěvky. Prácheňské muzeum se může těšit na 57 tisíc na uspořádání výstavy o řece Otavě, 18 tisíc dostalo na přednášky v tomto roce. Padesát tisíc přispělo město na akce divadelního spolku Prácheňská scéna v Písku. Alternativní Divadlo Continuo podpořil Písek částkou 61 tisíc korun, AniFest dostal na Dny animace Písek 44 tisíc korun. Zastupitelé naopak odmítli podpořit Vánoční posezení s Písečanem, Maškarní báleček Mateřského centra Kvítek nebo výstavu Františka Januly v Prácheňském muzeu v Písku. Celkem rozdělili zastupitelé na projekty milion a 800 tisíc korun.

Příspěvky:
TC Z. I. P. Písek: 167 tisíc
FS Písečan: 154 tisíc
Loutkový soubor Nitka: 146 tisíc
OS Pod čarou: 145 tisíc
OS 2/4: 142 tisíc
TCS Louisiana Písek: 120 tisíc
Collegium Artium: 110 tisíc
Písecký pěvecký sbor: 105 tisíc