Poctivých lidí je na Písecku pořád ještě dost. David Keclík ze Smrkovic vrátil nedávno peněženku, kterou našel, jejímu majiteli. V peněžence byly kromě značného množství peněz i doklady.

„Kdybych si ji nechal, neměl bych dobrý pocit,” řekl muž, který pracuje na poště, na starosti má rozvážení balíků. „Peněženku jsem vrátil, a když jsem viděl radost, kterou jsem tím způsobil, zahřálo mě to u srdce. To, že se nakonec ozvali i z radnice, jsem vůbec nečekal. Měl jsem z toho hodně dobrý pocit, udělal bych to určitě znovu,” dodal Keclík, jehož ocenila i místostarostka Písku Hana Rambousová, která mu poděkovala a předala malý dárek.

Činem Davida Keclíka byl velmi překvapen také majitel peněženky.„Peněženka mi vypadla u kapsy kabátu, když jsem vystupoval z auta. Vůbec jsem si toho nevšiml. Vlastně jsem tím nahrál na smeč své manželce, která mě často plísní za to, že nosím peněženku po kapsách. Ještě než jsem stačil dojet domů a všimnout si ztráty, nálezce už zvonil u dveří našeho bytu,” vylíčil událost Karel K. z Písku.

Snad větší radost než z vrácené peněženky měl z toho, že poctiví lidé jsou stále mezi námi.

ONDŘEJ ŠMÍD, LIBUŠE KOLÁŘOVA