"Získání ceny Talent roku se pro mě stalo další velkou motivací. V tanci bych se chtěla stále více zdokonalovat,” říká šestnáctiletá Adéla Kašparová, která je členkou milevské taneční skupiny EFK a lidé ji zvolili na hudebních milevských cenách Talentem roku.

Adéla studuje Biskupské gymnázium v Českých Budějovicích.

„Baví mě cizí jazyky, proto jsem si zvolila tuto střední školu, která je na ně zaměřena. Učím se němčinu, angličtinu a latinu. Studium a tancování mi zabírá mnoho času, a tak nezbývá tolik na další koníčky. Ráda ale čtu a lyžuji,” dodává Adéla, se kterou si Deník povídal o jejím úspěchu na hudebních cenách v Milevsku.

Co musí mít člověk, aby se stal Talentem roku?
Myslím si, že k získání tohoto ocenění je třeba mít trochu vlohy v určité oblasti. Ale stejně tak důležití jsou příznivci, kteří vám posílají hlasy. Tímto bych chtěla všem, kdo pro mě hlasovali, poděkovat.

Kam jste si vystavila plaketu, kterou jste vyhrála?
Zatím ještě nikam, ale určitě ji umístím mezi svá ostatní ocenění z tanečních soutěží, která jsem dosud získala.

Proč jste si vybrala, že budete tancovat? Jaký styl máte nejradši?
Už od malička mám ráda jakoukoli formu pohybu. Přes gymnastiku a aerobic jsem se dostala asi v jedenácti letech k tanci. Tehdy mě zaujalo vystoupení taneční skupiny EFK, kterou založil Jarda Kálal. V tu chvíli jsem měla jasno, že tanec je to, co chci dělat. Navíc tanec úzce souvisí s hudbou, té jsem se od dětství také věnovala, hrála jsem sedm let na klavír. Naše skupina se nejvíce zabývá street dancem, který zahrnuje mnoho dalších stylů. Nejradši mám styly wacking a locking.