Projekt píseckého plaveckého stadionu čelí další kritice. Po píseckých architektech, kteří sepsali petici za umístění bazénu do jiné lokality, se do kritiky pustili i zastupitel za ODS Zdeněk Kulič a Vladimír Homola ze stejné strany.

„Skutečně nechápu, že se neudělala zevrubnější analýza toho, co se má postavit. Bazén se bude stavět jen proto, aby tu prostě něco bylo a městu je jedno, že to lidé nebudou využívat. Je zájem o všesportovní halu. Proč by se nemohl spojit bazén a hala a najít jiné místo? To, co se děje dnes, je absolutní nesmysl. Musí se to zastavit,” říkají kolegové z ODS.

Podle starosty Ondřeje Veselého (ČSSD), který se k této problematice vyjadřoval pro Deník už v minulém týdnu, ale přicházejí nápady těch, kteří chtějí bazén jinde, pozdě a na změnu místa už není čas. „Měli několik let, aby se k umístění plaveckého bazénu vyjádřili. Zkoumání nových lokalit vhodných k výstavbě plaveckého bazénu by rekonstrukci oddálilo o několik let,” dodal starosta.

„Před volbami se mluvilo o tom, že pokud bychom nedostali dotaci, bazén by se postavil na jiném místě. Pokud by ji město dostalo, bazén by vyrostl na dosavadním místě,” uvedl Kulič. „Za rok dokázala ČSSD jedině to, že si nechala schválit místo pod hradbami a zastupitelé vybrali úplně jiný projekt, než pro který bylo schválené stavební povolení,” řekl Homola.

Stavba bazénu za maximální cenu 162 milionů korun by mohla být zahájena na podzim 2012, otevřen by měl být po dvou letech.