Případ je zřejmě u konce, o žádný trestný čin se nejednalo. Kauza údajného odposlechu neveřejného jednání rady města Milevska z konce června, se kterou přišla Česká televize, místní policisté odložili. Deníku to řekla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

„Při prověřování vyšlo najevo, že nejde o podezření z trestného činu,” vysvětlila Kamila Ingrišová. „Usnesení o odložení policisté odeslali státnímu zástupci,” dodala.

Deník po policiiv pondělí žádal bližší informace, jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová reagovala: „Případ jsme odložili a dále se k němu nebudeme vyjadřovat,” řekla Uhlířová.

Starosta města Zdeněk Herout (ODS) je rád, že se ukázalo, že zákon porušen nebyl. „Potvrdilo se, co jsem říkal hned na začátku. Byly to nepodložené informace,” uvedl v pondělí starosta.

„Jsem rád, že se neprokázaly žádné odposlechy. Nebylo by to pro jednání rady dobré,” dodal Zdeněk Herout, který podle svých slov bude trvat na tom, aby ředitel Domu kultury Milevsko Vít Kratochvíl, tedy zdroj, který informoval radní Martina Třeštíka (ČSSD) a Martina Kupce (ODS) o údajném odposlechu, doložil, kde informace získal.

„Tuto informaci slyším poprvé od vás. Vše, co jsem věděl, jsem vypověděl na policii, takže nevím, co bych k tomu měl dodávat,” reagoval pro Deník Vít Kratochvíl.

Místostarosta Martin Třeštík (ČSSD) se v pondělí odpoledne k odložení případu nechtěl příliš vyjadřovat. „Ještě jsme nedostali žádnou oficiální informaci, těžko ze strany města hovořit o závěrech,” řekl Martin Třeštík.

Zdeněk Herout byl jedním z radních, kteří v létě odsouhlasili, aby město podalo trestní oznámení. „S radním Zdeňkem Hobzkem jsme říkali, aby město neudělalo neuvážené kroky, ale kdybych hlasoval proti podání trestního oznámení, byl bych podezřelý,” dodal starosta, který byl už na začátku kauzy přesvědčený, že nikdo z radních za ODS, kteří jsou tři, rozhodně nikomu informace z neveřejného jednání nezprostředkovával.

O údajném odposlechu neveřejného jednání rady, kterou tvoří tři zástupci ODS a čtyři ČSSD, jako první informovala Česká televize, která přišla s tím, že jeden z radních měl během jednání prostřednictvím svého mobilního telefonu přenášet informace dalšímu člověku.

Poté se o kauzu začala zajímat další média. Na začátku listopadu mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová uvedla, že policisté případ řeší pro trestný čin zásahu do cizích práv, ale nakonec o podezření z žádného trestného činu nešlo.