Nejlepší hudebníci letošního roku v Milevsku a okolí už jsou známi a také oceněni. Sobotní předání hudebních cen v Domě kultury Milevsko ovládla místní skupina MySky, která si odnesla první místo v kategorii Kapela a její členku Ninu Radostovou zvolili lidé jako nejlepší zpěvačku.

Písecký Deník o úspěchu hovořil s Ninou Radostovou, která studuje milevské gymnázium.

Kde si vystavíte plakety, které jste v sobotu vyhráli?
Plaketu, možná obě dvě, si vystavím doma ve své ložnici. Umístím ji vedle její loňské ,,sestry”, kterou jsem získala za Talent roku. Při pohledu na ně se mi bude lépe usínat… (usmívá se).

Co jste si řekla po vyhlášení?
Když vyhlásili mé jméno, byla jsem v šoku. Říkala jsem si: ,,Co to je, sakra, za hloupej vtip?'' Čekala jsem, že se musím každou chvílí probudit z toho krásného snu. Akci jsem zároveň moderovala společně s Dártem, tudíž jsem měla jiné starosti, a vůbec jsem nečekala, že bych mohla být první. Nominovaná byla spousta skvělých zpěvaček. Myslím, že Pája Vrbická z kapely Dusot dusících se králíků by si to zasloužila víc, ale lidi rozhodli, jak rozhodli, a já jsem šťastná, dodalo mi to motivaci zpívat dál.

Čeho si ceníte více: prvního místa v kategorii Zpěvačky nebo v kategorii Skupiny?
Jsem ráda za obě umístění. Z hlediska osobní radosti si více cením Zpěvačky, ale v kategorii Kapela byla mnohem větší konkurence, tudíž to vnímám jako obrovský úspěch. Soutěžili jsme s kapelami, které jsou na hudební scéně několik let, některé i desítky na rozdíl od našeho sedmiměsíčního působení. Ceníme si toho. A opět jsem výhru nečekala. Kapela se vyhlašovala jako poslední, po zpěvačce, takže když padlo jméno naší kapely, byla jsem už tak ,,hotová” a psychicky odrovnaná, že mi vyhrkly slzy do očí. Samozřejmě radostí.

Jaké koncerty vás čekají do konce letošního roku?
Do konce letošního roku bohužel nemáme naplánované žádné koncerty. Moc lidí mimo Milevsko nás ještě nezná, ale doufám, že nám pomůže i toto vítězství, aby se nás organizátoři hudebních akcí nebáli vzít na koncert. Sice jsme časově poměrně dost vytížení, ale pro kapelu a muziku uděláme vše. Je to totiž věc, která nás spojuje. Nejen nás jako kapelu. Ale nás všechny. A to mě baví!

Výsledky:
Kategorie Kapely
1. místo: MySky
2. místo: Dusot dusících se králíků
3. místo: Ticho de pre Cupé band

Kategorie Akce roku 

1. místo: Bartolomějské posvícení
2. místo: Vzduchocup Veselíčko
3. místo: Musicfest Přeštěnice

Kategorie Talent roku
1. místo: Adéla Kašparová, EFK
2. místo: Jakub Kotalík, NRG Pí
3. místo: Denisa Fořtová, TJ Sokol

Kategorie Zpěvák
1. místo: Jindřich Müller, Fantom
2. místo: Michal Klimeš, Dusot dusících se králíků
3. místo: Lukáš Procházka, The Flexibles

Kategorie Zpěvačka

1. místo: Nina Radostová, MySky, RM Band
2. místo: Pavla Vrbická, Dusot dusících se králíků
3. místo: Tereza Kortánková, Paradoxy
        Zdroj: DK Milevsko