Velkou nevoli mezi důchodci, kteří chodí na obědy do jídelny U Toušků v Budějovické ulici, vyvolalo rozhodnutí rady města. Ta odmítla návrh majitelů kuchyně a jídelny Davida Žáka a Milana Čalouna, aby město připlácelo na obědy seniorům a klientům občanského sdružení Horizont.

Firma Žák – Čaloun nabídla seniorům obědy o jedenáct korun levnější, než jsou ty ze škol. Radní však trvají na tom, aby se zachoval dosavadní systém stravování seniorů v městem zřizovaných organizacích. V současné době se obědy vaří ve školních kuchyních ZŠ J. K. Tyla a T. G. Masaryka. Radní rovněž poukazovali na to, že pokud by obědy vařila soukromá firma, muselo by být vypsáno výběrové řízení.

 „Je to nespravedlivé, když město na obědy připlácí jen některým seniorům,” zlobil se osmdesátiletý Ladislav Uhlíř, který k Touškům i se svými známými chodí dlouhodobě. „Jsme tady spokojeni, vaří velmi dobře a z každodenního jídelníčku si vybere každý,” tvrdí Ladislav Uhlíř.

 „Radní naši nabídku možná špatně pochopili. Nemáme zájem převzít celé stravování seniorů v Písku. Vycházíme pouze vstříc těm, kteří k nám chodí a jsou spokojeni. Chtěli jsme, aby město na tyto obědy připlácelo stejně jako připlácí na obědy vařené ve školách,” vysvětlil David Žák.
    
Důchodci nejsou s rozhodnutím rady spokojeni i proto, že u Toušků mají výběr ze čtyř jídel. Školy vaří jen dvě, i když tady ještě připravují dietu. Vyhovuje jim i to, že se jídlo neobjednává den dopředu.