Obec vylepšila místní kulturní dům. V neděli odpoledne se tam po rekonstrukci uskutečnila první kulturní akce. Vystoupila tu Malá muzika Nauše Pepíka.
Kulturní dům má novou klimatizaci, elektrické rozvody, opravenou kuchyň a výčep a rekonstrukce se také dočkal strop.

„Teď už nám zbývá pouze sehnat peníze na zateplení venkovní fasády a výměnu oken. Potom by snad byl náš kulturní dům kompletně zrekonstruovaný a mohli bychom se věnovat jiné budově a jiným pracím,” říká přeštěnický starosta Miroslav Zíka a připomíná, že před čtyřmi lety vybudovali v kulturním domě nové dámské a pánské záchody.

Obec letos na opravu této budovy investovala peníze, které dostala za zisk Oranžové stuhy v jihočeském kole soutěže Vesnice roku 2010. Tato stuha se uděluje obci, která velmi dobře spolupracuje se zemědělskými subjekty.

„Celkově jsme získali devět set tisíc korun, šest set tisíc z ministerstva zemědělství a tři sta tisíc z krajského úřadu. Částku jsme rozdělili na dvě akce, na výměnu oken v budově obecního úřadu a druhou část jsme vložili do kulturního domu,” upřesňuje starosta. Celkově by podle jeho slov rekonstrukce kulturáku měla stát přes milion dvě stě tisíc korun.

Oslovení obyvatelé jsou za rekonstrukci domu rádi. „Je to dobře, že ji obec udělala. Ale myslím si, že oddělení salónku od tanečního parketu by mělo být více u stropu,” řekl místní obyvatel Miroslav Pešta.

Dalšími kulturními akcemi, které se ve zrekonstruovaném přeštěnickém kulturním domě uskuteční do konce roku, budou 3. prosince taneční zábava a chybět nebude ani mikulášská nadílka či oslava konce roku.