Všechno záleží na sponzorech. Pokud na pořádání tradičního novoročního ohňostroje v Milevsku nevěnují dostatečné množství peněz, obyvatelé města o oblíbené zpestření začátku nového roku přijdou.

Město by podle slov místostarosty Martina Třeštíka (ČSSD) rádo uspořádalo ohňostroj za stejnou cenu jako loni, kdy vyšel na sedmdesát tisíc korun.

„Oslovíme několik desítek sponzorů. Ti k tomu opakovaně přistupovali kladně,” uvedl Martin Třeštík, který řekl, že je město schopné malý podíl dodat. „Pod tím si představuji deset až dvacet tisíc korun,” vysvětlil místostarosta.

Například v minulém roce, kdy město začalo s přípravami ohňostroje až těsně před Štědrým dnem, sponzoři světelnou show zaplatili sami. „My jsme zařizovali jen organizaci,” připomněl Třeštík, který podle svých slov nadšeným příznivcem ohňostrojů není, ale lidé v Milevsku si na ně zvykli.

Starosta Zdeněk Herout (ODS) se na ohňostroj dívá skeptičtěji. „Nejsem jeho zastáncem, ale když si ho občané budou přát, tak ať je,” komentoval starosta.

Naopak předseda finančního výboru Miroslav Doubek (Svobodní) světelnou show podporuje. „V minulém roce jsem navrhoval, aby se našly peníze na udržení prosté lidové tradice. Mám na mysli například vánoční pastýřské troubení nebo právě společné setkání občanů doprovázené ohňostrojem,” uvedl zastupitel Miroslav Doubek, podle kterého silvestrovské setkání na náměstí Edvarda Beneše napomáhá k udržení a vývoji místní pospolitosti a sounáležitosti.

Začátek ohňostroje mají v Milevsku naplánovaný na třicet minut po silvestrovské půlnoci.