Vneděli 20.listopaduse v obci konala slavnost. Vítali tu nové občánky. „Přivítali jsme tři děti, které se narodily za poslední dva roky,” říká padesátiletý starosta Luboš Bolek. Obec každému malému obyvateli založila účet s počátečním vkladem dva tisíce korun.

Starosta by byl rád, kdyby se Hrazany více rozrůstaly, avšak stavebních parcel má obec málo. „Obecní jsou jen dvě, a to v Hrazánkách. Nejsou zasíťované, je to louka, ale podle územního plánu je na místě možnost stavět. Nebyl by tam problém napojit kanalizaci, přístupová cesta je tam také. Zájem o parcely je sporadický. Sem tam se někdo poptá, ale aby byl nějaký boom, to určitě ne,“ vysvětluje starosta.

V obci ale zájemci staví na soukromých pozemcích. V Dobrošově nedávno zkolaudovali novostavbu, další dům brzy vyroste v Hrazánkách.

Obec Hrazany, pod kterou spadají části Hrazánky, Klisinec a Dobrošov, velké investice neplánuje. Základem jejích aktivit je vylepšování a oprava obecního majetku. Letos opravila místní silnice v Hrazanech a také kapličku v Dobrošově.

„V kapli jsme rekonstruovali vnitřní prostory a fasádu. Opravu jsme stihli do svatého Václava, kdy tam je pouť, a v kapličce se tak stejně jako každoročně mohla konat bohoslužba,“ říká starosta Luboš Bolek, který je v čele obce Hrazany od roku 1994. Úpravy v dobrošovské kapličce sv. Václava ještě nejsou u konce. „Potřebujeme udělat výmalbu. Tu už asi zaplatíme ze svého,“ doplňuje starosta.

K letošním úkolům patřila i oprava kanalizace v Dobrošově. „Příští rok v ní budeme pokračovat. To bude rozsáhlejší akce. Budeme na to žádat dotaci z Programu obnovy venkova. Když nedostaneme maximální částku, co se dá dělat, opravu udělat musíme,“ říká starosta, který si pochvaluje činnost fotbalistů, kteří hrají třetí třídu, a také hasičů.

Obec díky dotaci pořídila pro zásahovou jednotku Hrazánky – Hrazany plovákové čerpadlo. „Také máme zásahovou jednotku Dobrošov – Klisinec. Pokud by bylo třeba, určitě bychom čerpadlo využili ve všech našich částech. Není určené jen pro jednotku Hrazánky – Hrazany. Také jsme koupili osm kusů ochranných přileb pro zásahové jednotky. Je to málo, jsou ale dost drahé,“ uzavírá starosta Luboš Bolek s tím, že by zásahové přilby nejraději nikdy nepoužili.