Třicet tisíc korun rozdělili v pondělí milevští radní na kulturu. Nejvíce peněz, dvacet tisíc korun, dostala Českomoravská myslivecká jednota na myslivecké slavnosti, které se uskutečnily v polovině října v areálu kláštera a v parku Bažantnice.

Z grantového programu Kultura 2011 také získaly peníze občanské sdružení Centrum mladé rodiny Milísek na svůj projekt Rok plný pohádek a Milevský smíšený a ženský sbor a vánoční koncert na oslavy výročí sboru Alou Vivat.

„Peníze rozdělujeme jednou ročně, z prvního kola nám zbylo třicet tisíc korun, které jsme v pondělí rozdělili v druhém kole,” vysvětlil milevský starosta Zdeněk Herout (ODS), podle kterého je cílem programu podpořit kulturní akce na Milevsku. „Aby pořadatelé měli jistotu, že město se na akci bude podílet, že na to nebudou sami,” doplnil Zdeněk Herout.

V prvním kole o příspěvek na podporu kulturních akcí žádalo dvacet lidí, a to na dvacet devět projektů. Nejvíce peněz tehdy dostali pořadatelé festivalu Open Air Music fest Přeštěnice 2011 a Maškarní sdružení Milevsko na akci Pohádkový les. Obdrželi po dvaceti tisících korunách. Pět žadatelů nedostalo nic.

V druhém kole bylo mezi žadateli pět zájemců, z toho jeden neúspěšný. Peníze nedostal žadatel na projekt Hudba dvacátého století.