Třípodlažní parkovací dům se sto deseti místy by mohl stát v ulici Kpt. Nálepky u letního stadionu v Milevsku. Vybudovat ho tu chce místní firma Polata, která zastupitelům představila studii. Většinu z nich prvotní návrh parkovacího domu, jehož součástí by mělo být kolem čtyřiceti bytů, zaujal.

„Když přijdou do města peníze ze soukromých zdrojů a pomůže nám to zvýšit počet parkovacích míst a také se tu objeví na čtyřicet bytových jednotek, opět za soukromý kapitál, jednoznačně to vítáme,“ řekl zastupitel Lubomír Šrámek (TOP 09).

Myšlenku postavit parkovací dům podpořili zastupitelé napříč politickým spektrem, také komunista Bohuslav Beneš nebo Marie Polívková (VV).

Naopak proti je Vlasta Machartová (ČSSD), která upozornila na složitou situaci s parkováním ve vedlejší ulici J. A. Komenského, kde bydlí třicet pět let. „Výstavba parkovacího domu tu problém stoprocentně nevyřeší,“ řekla. „Když přijedete jen na návštěvu, do domu se nedostanete, jsou v něm uzavřené garáže. Lidi budou muset mít auta venku. Je třeba hledat jiné plochy, kde udělat parkoviště,“ vysvětlila Machartová.

Jak řekl zástupce firmy Polata Miroslav Machart, pokud budou řidiči potřebovat vozidlo k ruce, pochopitelně ho nebudou dávat do garáže. „Ti lidé, kteří by jinak přes den, někdy i celý týden auta nechávali na ulici, je uklidí. Tím se uvolní kapacita pro momentální potřebu,“ uvedl Machart, který připomněl, že parkovací domy už stojí ve Strakonicích nebo Táboře.

„A svoji funkci plní velice dobře. Bylo pro nás překvapením, že u všech parkovacích domů byly garáže vyprodány ještě před dokončením,“ dodal Miroslav Machart.

Řidiči, kteří by v domě firmy Polata chtěli parkovat, by si museli garáž koupit či pronajmout.