Ještě deset dní bude zavřené milevské kino Bios eM. Od 1. listopadu nepromítá kvůli rekonstrukci střechy.

„Provoz opět zahájíme ve středu 16. listopadu, kdy budeme uvádět film Arthur a souboj dvou světů,“ řekl správce milevského kina Jan Švejda.

O kolik peněz kino přijde, protože nepromítá, je podle Švejdy těžké říci. „Nemůžeme to odhadnout, protože nevíme, kolik by přišlo diváků, ale minimálně to je čtyřicet tisíc korun,“ uvedl správce, který je rád, že se kino dočká nové střechy. „Konečně nepoteče na diváky,“ říká s úsměvem. „Ještě by to chtělo udělat novou fasádu a upravit vestibul kina, ale záleží, zda budou peníze,“ dodává Jan Švejda.

Filmy, které mělo milevské kino promítat v první polovině listopadu, přesune na jiné termíny. „Měli jsme opakovat Muže v naději, ty přesuneme na leden, a film Alois Nebel budeme dávat v prosinci,“ představil některé změny Jan Švejda.

Pokud by město střechu nerekonstruovalo, muselo by být kino z bezpečnostních důvodů přeszimu uzavřené, na tuto variantu v srpnu upozorňoval místostarosta Martin Třeštík (ČSSD). Střecha je totiž ve špatném stavu.

Milevské kino promítá denně a může se pochlubit tím, že vlastní nejmodernější technologii a má jeden z nejlepších zvuků v České republice.