Sto dva podpisy sehnali pod svou žádost Jiří Ira a Vladimír Filip z Domu s pečovatelskou službou v ulici 5. května v Milevsku. Svůj požadavek na vybudování zastávky v této ulici opět připomněli ve středu, kdy se v milevském domě kultury uskutečnila diskuze obyvatel se zástupci ČSAD Autobusy České Budějovice a Českými drahami o dopravní obslužnosti regionu.

„Již před několika lety jsme žádali o zřízení autobusové zastávky na konci ulice 5. května v blízkosti ČSAD, ale tehdy nám řekli, že velké autobusy potřebují točnu a tu nelze v této lokalitě vybudovat. S použitím malých dopravních prostředků tento problém mizí, a tak znovu žádáme o projednání možnosti zřízení autobusové zastávky v této oblasti,“ uvedli autoři žádosti Jiří Ira a Vladimír Filip a připomněli to, že v milevském mikroregionu dopravce od poloviny června nasadil malé autobusy a mikrobusy.

Podle autorů by vybudování zastávky například usnadnilo život starých lidí, kteří tu žijí. „Nejbližší zastávka je až na autobusovém nádraží pod náměstím a přitom kolem nás v ulici 5. května jezdí prázdné autobusy, které nikoho nesvezou,“ zdůrazňují Ira s Filipem, podle kterých je v ulici 5. května a přilehlé Jeřábkově ulici poměrně velká zástavba, ale chybí tu dopravní obslužnost.

Vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Milevsko František Kabele na středečním projednávání řekl, že úřad předal požadavek dopravci. „Zástavku zřizuje dopravce,“ vysvětlil František Kabele.

Dopravce ČSAD Autobusy České Budějovice podle svého obchodního ředitele Karla Coufala nevidí ve vybudování zastávky problém. „Jednání se musí zúčastnit zástupce majitele komunikace, zástupce dopravce a Policie České republiky, která bude rozhodovat, zda je zřízení zastávky v tomto místě bezpečné pro provoz v lokalitě,“ řekl Karel Coufal ze společnosti ČSAD Autobusy České Budějovice.

K dalším připomínkám k dopravní obslužnosti, které lidi vznesli na středeční schůzce, se vrátíme v sobotním vydání.