Možná až nečekaný úspěch zaznamenala petice píseckých architektů proti stavbě nového bazénu na současném místě pod hradbami. Na 128 petičních arších se objevilo 1563 platných podpisů a 27 neplatných. V pátek předali autoři petici starostovi Písku Ondřeji Veselému.

„Těší nás, že tato petice množstvím shromážděných hlasů dostatečně vyjadřuje vůli občanů města. V městem uspořádané anonymní anketě, které se účastnilo 1111 hlasujících, bohužel nebyla zapracována možnost vyjádření se k umístění celého záměru,“ uvádí petiční výbor ve složení Jana Kantorová, Vladimír Krajíc a Martin Zborník.

Výbor předpokládá, že petici projedná zastupitelstvo na svém lednovém zasedání. „Výsledky petice tedy předkládáme s dostatečným předstihem, aby mohly být zařazeny na program jednání,“ uvádí petenti.

Podle mluvčího radnice Romana Ondřicha to ale není reálné. „Petici projedná v únoru Rada města Písku, kde příslušné odbory obdrží úkoly vyplývající z předložené petice. Po zpracování materiálů k petici se tímto bude zabývat zastupitelstvo města s největší pravděpodobností na svém březnovém zasedání,“ uvedl Ondřich.