Podnikatelé se obávají, že omezení parkování bude znamenat také snížení pohybu na náměstí, a to se stane takzvaně mrtvé. „Už to tady jednou bylo – v roce 1994, kdy se náměstí zavřelo pro dopravu. Dělalo se to jako pokus a neosvědčilo se to. Obávám se, že teď se to zkusí znovu za desítky milionů a výsledek bude stejný," podotkl za petiční výbor Vladimír Lešek, který na Velkém náměstí bydlí i podniká.

I ubrání dvaceti parkovacích míst na náměstí podle něj bude mít vliv. „Už teď tady není kde zastavit. Já mám rád přírodu a nevadí mi chodit pěšky, ale když nesu nějaké zboží, potřebuji parkovat 
u prodejny. Stejně tak zákazníci," doplnil podnikatel. Petici je možné podepsat v obchodě A-Com LP na Velkém náměstí vedle Komerční banky.

Na duben město chystá veřejné projednání za účasti vybraného projektanta. „I petenti či odpůrci revitalizace zde budou moct vznést své argumenty," řekl místostarosta Písku Josef Knot. Město má 
k dispozici vyjádření Dopravní fakulty ČVUT v Praze, která záměr, jako celá řada architektů, podporuje.

Město loni vyhlásilo architektonickou soutěž na revitalizaci historického centra Písku, tedy Velkého náměstí, Alšova náměstí a přilehlých ulic. Jedním z požadavků bylo snížení parkovacích míst zhruba o třetinu. V současné době se vybírá zhotovitel projektové dokumentace.