Tři z pěti míst (Jih III, u teplárny, pod nemocnicí) totiž leží na soukromých pozemcích. To by mohl být problém finanční i časový.

„Vybírali jsme místa, která byla dost velká, aby tam mohl být bazén i aquapark. Tři lokality na soukromých pozemcích jsou znevýhodněné, ale přišly nám urbanisticky zajímavé," zdůvodnil starosta Ondřej Veselý výběr radních, který zastupitelé potvrdili. Na výkup pozemků by si Písečtí museli připravit několik milionů korun, zároveň by se mohlo vše protáhnout.

Odborníci nyní na pět míst vypracují studii, která prověří, zda jsou místa v souladu s územním plánem, kdo vlastní pozemky, jaké je dopravní napojení a další aspekty. Město pak výběr zúží a nechá hlasovat obyvatele. „Hlasovat by lidé měli maximálně o dvou místech. Diskuzi bych příliš nerozšiřoval. Tohle by měli vyřešit odborníci," řekl Václav Blažek, iniciátor petice k referendu, které stoplo výstavbu aquaparku.

„Lokalita u teplárny postrádá synergii, pokud tím tedy nemyslíme krátkou trubku z teplárny," podotkl zastupitel Miloslav Krejča. Jeho návrh vyřadit místo neprošel. V anketě lidé vyberou místo, ale i to, zda město postaví plavecký bazén nebo aquapark.

Lokality pro bazén v Písku:
- areál Žižkových kasáren (pozemek města – PM)
- pod lesnickou školou (PM)
- lokalita Jih III včetně plochy Šarlatského rybníku (cizí pozemek – CP)
- lokalita mezi přeložkou I/20 a teplárnou (CP)
- lokalita pod nemocnicí (CP)