„Byla to pohoda, i když některé kopce pro mě byly očistcem," komentoval jízdu Petr Svoboda. „Jenže když už člověk vyrazil, tak nebylo cesty zpátky, muselo se dojet do cíle," doplnil ho Miroslav Stropnický. Účastníci nejdelšího okruhu postupně navštívili Kluky, Údraž, Albrechtice nad Vltavou, Všeteč, Novou Ves, Ždár a Nuzov. Milovníci závodní cyklistiky vyrazili na profesionální trasu v délce více než čtyřicet kilometrů. Ti, kteří na kole jezdí spíše pro radost, mohli zvolit rekreační patnáctikilometrovou trasu. Pro pěší bylo připravených relaxačních sedm kilometrů sjízdných i s dětským kočárkem. „Vybrat si tedy mohl každý. Jsem rád, že přišlo tolik lidí," ocenil Václav Kostohryz, starosta Pasek.

Každý sbíral razítka na kontrolních stanovištích rozmístěných po celé délce tras do průkazu, který obdržel na startu. „Vzhledem k povodním jsme docela dlouho nevěděli, zda akci nezrušíme. Kdyby ve Žďáře bylo ještě více vody, než tam v minulém týdnu nateklo, jeli bychom jim tam znovu pomoci a Přes Písecké hory na kole a pěšky buď přesunuli, nebo úplně zrušili. Pomoc sousedům by byla důležitější," dodala pasecká místostarostka Jana Vaněčková.
Start i cíl byl u hospody Na Vyhlídce. Na všechny, kteří své trasy zvládli, čekalo občerstvení zdarma. „Za to patří díky temelínské elektrárně. Akce byla totiž součástí Oranžového roku 2013 s hlavním partnerem společností ČEZ – JE Temelín," vysvětlil Václav Kostohryz. (pej)