Peníze by měly zacelit ztrátu LSPP za období od prvního ledna do konce března letošního roku.  Jedná se o částku asi třicet šest tisíc korun. Ve středu o příspěvku budou jednat milevští zastupitelé. 

Nový zákon, který začal platit prvního dubna, mění organizaci i financování LSPP.

„Ukládá lékařům povinnost na žádost krajského úřadu se podílet na výkonu LSPP, jak dětské, tak pro dospělé," vysvětlila vicehejtmanka pro zdravotnictví a milevská zastupitelka Ivana Stráská. Na březnovém zasedání zastupitelů v Milevsku ujistila, že služba pokračuje dál ve stejném rozsahu jako loni.

Zákon s sebou nese i další změnu. „Města si službu zajišťovala sama. Od prvního dubna si ji smlouvá kraj. Ten si také vybere subjekt, který LSPP bude vykonávat. Já jsem jim doporučil polikliniku, protože s ní máme dobré zkušenosti," řekl ve čtvrtek milevský starosta Zdeněk Herout, v jehož kompetenci je zdravotnictví.

Lékařská služba první pomoci zajišťuje v hodinách, kdy nejsou v provozu lékařské ordinace, pohotovost pro obyvatele. Pohotovost je na Písecku v Písku a v Milevsku. K prvnímu lednu loňského roku služba skončila v Čimelicích.