"Rodina nejprve hledala dítě sama, v lese však nalezli pouze zapadlou čtyřkolku," informovala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Okamžitě po oznámení na místo vyjížděli policisté z řad pořádkové policie, dopravní policisté, psovodi i kriminalisté. Připraven ke vzletu byl i policejní vrtulník a připraveni k zásahu byli i policisté jihočeské zásahové jednotky. Vyjížděli také profesionální i dobrovolní hasiči.
Během pátrací akce zazněla do vysílaček a telefonů ta nejlepší zpráva: „Chlapec nalezen, je v pořádku“. "Na ztracené dítě narazili cyklisté, chlapec vyčerpán chůzí lesem spal na silnici. Policisté byli v tu chvíli kousek od místa nálezu a tak si pohřešovaného hocha od cyklistů převzali," popsala policejní mluvčí s tím, že malého motorkáře předali po vyšetření zdravotnickou záchrannou službou šťastným rodičům a akce mohla být ukončena.

"V souvislosti s tímto případem opětovně upozorňujeme rodiče a všechny, kdo nad dětmi dohlíží, aby byli v letních měsících, kdy je uvolněnější prázdninový režim a podniká se také více volnočasových aktivit, pozorní a nenechávali děti bez dozoru. Mnohdy stačí malá chvilka a dostanou se do nebezpečí," dodala Kamila Čuřínová Ingrišová.