„Cyklisté si mohou zajet profesionální trasu v délce pětačtyřiceti kilometrů nebo rekreační patnáctikilometrový okruh. Ti, kteří dávají přednost chůzi, absolvují relaxačních šest kilometrů. Na ně mohou vyrazit i rodiny s dětskými kočárky," zve pasecký starosta Václav Kostohryz.

Událost má své skalní příznivce, ale každoročně ji objeví i „nováčci". Několika uplynulých ročníků se zúčastnil a slavnostně je odstartoval známý herec a moderátor Pavel Nový. Pořadatelé doufají, že jim bude přát počasí podobně jako na nedávném dětském dnu. Ten stejně jako zmíněnou rekreačně-sportovní akci podpořila Nadace ČEZ.

Nejdelší okruh vede převážně po lesních cestách s asfaltovým povrchem (37,5 km), dva kilometry pojedou cyklisté po polní cestě                 a zbytek (5,5 km) po silnici II. třídy. Start a cíl bude 
u pasecké hospody Na Vyhlídce a účastníci postupně projedou Kluky, Údraž, Albrechtice nad Vltavou, Krč, Novou Ves a Nuzov. „Každý dostane průkaz, do něhož bude sbírat razítka na kontrolních stanovištích rozmístěných po celé délce tras," líčí průběh místostarostka Anna Kubičková.

Start je v deset hodin 
a registrace začíná o půl hodiny dříve. Startovné činí třicet korun, děti mají účast zdarma. V cíli na pasecké návsi bude pro ty, kteří své trasy zvládnou, připraveno občerstvení.