V jejich správě je téměř stovka hektarů zeleně a s údržbou v předjarním období pomáhá také přes dvacet lidí z evidence úřadu práce.

Pozornost se soustřeďuje hlavně na parky. Dohrabují se zbytky listí, čistí travnaté plochy od drobných větviček a dělá se zdravotní řez stromů i keřů. „Zaměstnanci zahrady počítají i ztráty v loňských výsadbách kyselomilných dřevin, jako jsou rododendrony a azalky. Sazenice vymrzlé při lednových mrazech se nahrazují novými,“ uvedla tisková mluvčí MSP Lenka Gareisová. Lidé v Písku se mohou těšit na petrklíče, krokusy a další jarní květiny.
Městské služby Písek již také připravují jarní blokové čištění komunikací, které se spustí v pondělí 27. března. „Začne se úklidem města, které je rozděleno do šestnácti bloků,“ informovala tisková mluvčí MSP Lenka Gareisová a pokračovala: „Čistící a zametací technika bude pokračovat ve Smrkovicích, Semicích, Novém Dvoře a Purkraticích. Ukončení čištění předpokládáme do 19. května průmyslovou zónou Čížovská.“

Úklid v jednotlivých ulicích oznámí MSP v předstihu dopravním značením. Městská policie bude obyvatele informovat prostřednictvím mobilního rozhlasu. „Při úklidu budeme spolupracovat také s odtahovou službou. Pokud jsou ulice vyklizené, nedochází ke zbytečnému zdržování a prostojů techniky,“ dodala Lenka Gareisová.