Svatotrojická ulice je od druhé poloviny srpna zprovozněna, ale parkoviště na Výstavišti, které patří k největším neplaceným parkovacím plochám ve městě, je zavřené. „V současné době se dláždí nový chodník podél komunikace a provádí se odkrytí původních vrstev na parkovišti. V pondělí se zahájí práce na kanalizaci,“ informovala tisková mluvčí radnice Irena Malotová.

Parkoviště by se mělo řidičům znovu otevřít 23. října. Do té doby mohou parkovat v zadní části u Elimu.

Lokalita se kromě opravené komunikace, nového chodníku, mobiliáře i zeleně dočká také třiceti nových parkovacích stání a nabíjecí stanice pro elektromobily. Celá rekonstrukce bude stát zhruba 12,6 milionu korun.

Spolu s rekonstrukcí se bude instalovat inteligentní systém detekce parkovacích míst. Znamená to, že řidiči uvidí na tabulích rozmístěných na příjezdových komunikacích ve městě, kolik je na parkovišti aut, respektive volných míst. Stejně tak budou informace dostupné přes mobilní aplikaci či web. Údaje sem půjdou z čidel, která budou na parkovištích snímat a počítat jednotlivá auta. Zkušební provoz by se měl spustit už během září. „Do konce roku bude systém fungovat naplno,“ podotkl místostarosta Písku Josef Knot.

Systém světelného navádění automobilů město otestuje právě na Výstavišti a následně by se měl rozšířit také na parkoviště u kulturního domu nebo u pošty. V jednání je i Velké náměstí.