O pronájem části pozemku po zbouraném statku U Kovandů na Hradišti požádal majitel stavební firmy, který zde chce parkovat služební vozidla. „Parkoval je tu i tak, ale nelegálně, a tak si následně požádal o pronájem padesáti metrů čtverečních,“ vysvětlila místostarostka Písku Petra Trambová.

Radní však pronájem neschválili. Hlavním důvodem bylo nedoporučení osadního výboru Hradiště, který návrh projednal a zamítl. Dalším důvodem je zájem skupiny obyvatel o jiné využití lokality. „Dostali jsme požadavek vznikajícího spolku, který zde chce veřejný prostor, komunitní zahradu či prolézačky pro děti,“ poznamenala starostka Eva Vanžurová s tím, že město dá obyvatelům čas, aby zrealizovali svůj nápad.

Osadní výbor Hradiště se snažil respektovat výsledek ankety, která zde probíhala loni v létě. „Vyplynulo z ní, že parkoviště tam chce méně lidí než například park, dětské hřiště nebo komunitní zahradu,“ uvedl předseda osadního výboru Michal Turek. Záměr na pronájem pozemku k parkování odmítlo pět ze sedmi členů výboru. Dva se zdrželi. „Chceme vyhovět větší skupině lidí. Teď bude na nich, aby přišli se svým návrhem. Budu rád, když ho přihlásí do participativního rozpočtu,“ doplnil Michal Turek.

Město s osadním výborem pozemek plánují oplotit.

Loni se na Hradišti konala anketa, co s pozemkem po zbouraném statku. Zúčastnilo se jí 171 obyvatel Hradiště z celkových dvou tisíc.