Rozhodnutí o zpoplatnění parkoviště město nezměnilo, jen se posunul jeho termín. Jak vysvětlil vedoucí Městských služeb Písek Josef Hrádek, čeká se na dodání parkovacích automatů. „O rozšíření ploch placeného stání se rozhodlo v době, kdy už nebylo možné stihnout jejich dodání a instalaci do konce prosince," uvedl s tím, že automaty by měly být na svých místech nejpozději do konce ledna.

Týká se to jak Výstaviště, tak Chelčického ulice. Půjde o stejné automaty, jaké jsou dnes v ostatních lokalitách centra města, tedy na zadání SPZ vozidla.

Placená parkoviště jsou v Písku rozdělena do tří tarifních pásem. Na Velkém náměstí, Alšově náměstí a v Jungmannově ulici zaplatí řidiči za prvních 30 minut 10 korun, první hodina je vyjde na 20 korun, druhá na 30 a každá další na 50 korun. Nově sem spadne Chelčického ulice. Do druhého tarifního pásma spadají ulice blízko centra – Komenského, Fügnerovo náměstí, Bakaláře, Gregorova a Píseckého ulice. Platí se tu 10 korun za první a druhou hodinu, každá další vyjde na 30 korun. Do třetího tarifního pásma spadají parkoviště u nemocnice, kulturního domu a v Budějovické ulici, kde řidiče první dvě hodiny vyjdou na 10 korun, každá další pak také na 10 korun. Nově sem bude patřit také přední část Výstaviště.

O zpoplatnění parkovišť rozhodla rada města loni na podzim. Důvodem není podle starosty Písku Michala Čapka prioritně vybírání peněz, ale regulační funkce. „Chceme, aby se tam auta točila, ne aby je tam lidé odstavovali. Parkoviště má sloužit těm, kteří si potřebují ve městě něco vyřídit a zase odjet," konstatoval před časem starosta. Podobné opatření se podle něj osvědčilo na parkovišti u pošty, které město v létě také zpoplatnilo symbolickou dvackou za den. Řidiči to kvitují, jak doplnila místostarostka města Petra Trambová. „Konečně se tam totiž dá zaparkovat v jakoukoli denní dobu. Dřív tam bylo už v osm ráno plno a byl tam chaos," připomněla.

Zpoplatněná bude nově přední část parkoviště na Výstavišti nejblíže k řece Otavě. Zadní část u Elimu zůstane dál hlavním záchytným parkovištěm, které bude zdarma. Parkoviště spadne do tarifního pásma číslo tři, bude se tu tedy platit jako například u nemocnice. První dvě hodiny tu budou stát deset korun stejně jako každá další.

Chelčického ulice, přesněji pravý pruhu ve směru od Alšova náměstí nahoru směrem ke gymnáziu, spadne do prvního tarifního pásma, tedy do stejné kategorie jako Velké či Alšovo náměstí.