Vedení města Milevska se dlouhodobě snaží najít řešení pro parkování návštěvníků městského úřadu na parkovišti za radnicí. Neplacená stání jsou totiž často obsazená některými auty i po celý den. „Největší problém bývá ve čtvrtek, kdy jsou na náměstí trhy a trhovci si za radnicí zaparkují auta,“ uvedla před časem tajemnice městského úřadu Vladimíra Štorková.

Parkování Parkoviště za milevskou radnicí slouží nejen pro návštěvníky městského úřadu, ale také pro lidi, kteří si jdou něco vyřídit na úřad práce nebo na finanční úřad.

Starosta Ivan Radosta poukázal na fakt, že volných placených parkovacích míst je přímo na náměstí stále dostatek. Problém je v tom, že někteří lidé nechtějí zaplatit ani pětikorunu za půl hodiny, ale pak blokují místa pro ty, kteří si jdou na úřad něco vyřídit.

V současné době je za radnicí deset placených stání a jedenáct bez poplatku. Řešením by mohlo být zpoplatnění dalších míst. To však radní neschválili. „Po vzájemné diskuzi hlasovali pro změnu jen tři radní a pro zachování současného stavu byli čtyři,“ uvedl Ivan Radosta.