V některých lokalitách Písku bude od srpna možné parkovat celý den za 40 korun. Jedná se o plochy spadající do třetího tarifního pásma, tedy parkoviště na Výstavišti, u kulturního domu, u nemocnice a v Budějovické ulici. Město přijalo změnu v ceníku parkování.

První dvě hodiny budou na jmenovaných plochách dál za deset korun stejně jako každá další hodina, avšak do maximální výše 40 korun. Tato částka pokryje parkování na 24 hodin, jak informoval po jednání radních místostarosta Písku Josef Soumar. „Chtěli jsme sjednotit a zastropovat parkovné. Částka za den se blíží odstavné ploše u pošty, kde to stojí dvacet korun," připomněl s tím, že zde zavedení parkovného splnilo účel, a sice zvýšilo obrátkovost vozidel.

Čtyřicet korun na den je podle něj přijatelné i pro lidi, kteří v centru například pracují a potřebují někde parkovat dlouhodobě. „Chceme také, aby řidiči nemuseli sledovat hodiny a počítat, na jak dlouho mají zaplaceno," vysvětlil změnu.

V současné době vychází částka 40 korun na daných parkovištích na pět hodin stání. Tuto sazbu však využívá minimum lidí. „Ze statistik víme, že například na parkovišti na Výstavišti zaplatilo od začátku roku parkování přes 11 tisíc lidí a 77 procent z nich dalo pouze desetikorunu," poznamenal s tím, že díky novému ceníku se ve finále možná vybere víc peněz. Ty jdou do rozpočtu městských služeb.