Zpoplatněná je nově přední část parkoviště na Výstavišti nejblíže k řece Otavě. Zadní část u Elimu zůstane dál hlavním záchytným parkovištěm, které bude zdarma. Parkoviště spadá do tarifního pásma číslo tři, bude se tu tedy platit jako například u nemocnice. První dvě hodiny tu budou stát deset korun stejně jako každá další.

Chelčického ulice, přesněji pravý pruhu ve směru od Alšova náměstí nahoru směrem ke gymnáziu, spadne do prvního tarifního pásma, tedy do stejné kategorie jako Velké či Alšovo náměstí.

Rozhodnutí o zpoplatnění parkovacích ploch padlo už loni na podzim. Původně měla změna nastat už od 1. ledna, avšak kvůli pozdějšímu dodání parkovacích automatů se termín posunul o měsíc. „O rozšíření ploch placeného stání se rozhodlo v době, kdy už nebylo možné stihnout dodání a instalaci automatů do konce prosince," vysvětlil v lednu vedoucí Městských služeb Písek Josef Hrádek.

Parkoviště na Výstavišti bude brzy placené.
Parkování na Výstavišti a v Chelčického ulici se začne platit do konce ledna

Týká se to jak Výstaviště, tak Chelčického ulice. Půjde o stejné automaty, jaké jsou dnes v ostatních lokalitách centra města, tedy na zadání SPZ vozidla. Na Výstavišti jsou tři, v Chelčického ulici jeden.

Důvodem zpoplatnění není podle starosty Písku Michala Čapka prioritně vybírání peněz, ale regulační funkce. „Chceme, aby se tam auta točila, ne aby je tam lidé odstavovali. Parkoviště má sloužit těm, kteří si potřebují ve městě něco vyřídit a zase odjet," konstatoval před časem starosta. Podobné opatření se podle něj osvědčilo na parkovišti u pošty, které město v létě také zpoplatnilo symbolickou dvackou za den.