„Z dopravní studie, kterou si město nechalo vypracovat, vyplynula jedna zásadní věc, a sice, že Písek je na horní hranici toho, aby dostačovala současná parkovací místa," konstatoval místostarosta Josef Knot.

Vzhledem k tomu, že se město chystá vyhlásit architektonickou soutěž na revitalizaci centra města, která by mohla znamenat úbytek i třetiny parkovacích míst na náměstí, je třeba vytvořit parkovací kapacity jinde.

Dalších zhruba sedmdesát aut parkuje v současné době ve dvoře naproti poště. I o tato místa by v případě stavby parkovacího domu Písečáci nejspíš přišli. „Stačilo by rozšířit plac na parkování u pošty. Je tam pořád plno, ale proto, že je to zadarmo. Pokud se tam postaví parkovací dům a bude placený, nevím, jestli je to dobré řešení," podotkl řidič Adam Bartuška, který zde občas parkuje.

Město prodej pozemků podmíní jejich využitím. „Mělo by tam vzniknout aspoň sto parkovacích míst," zmínil místostarosta Josef Knot. V případě schválení záměru zastupitelstvem města na červnovém zasedání lze předpokládat vyhlášení soutěže v červenci.