Příští rok by se místní nového vrtu měli dočkat. „Všechno máme připravené, udělali jsme výběrové řízení a nyní čekáme na peníze," sdělil starosta Dušan Ország s tím, že obec spoléhá na dotaci. Náklady pravděpodobně přesáhnou tři sta tisíc korun.

Problémy s vodou pociťuje také prádelna, která v Ostrovci funguje. Nejhorší je to podle spolumajitele Miroslava Topinky v létě. „Každý rok je to to samé. My máme v létě dvojnásobnou produkci a s tím jde pochopitelně nahoru i spotřeba vody. Už jsme to se starostou několikrát řešili, protože pro nás je to dost velký problém," konstatoval Miroslav Topinka s tím, že prádelna momentálně zaměstnává šest místních lidí. „V létě to bylo dvanáct," dodal.

Otázka, zda uvítá nový vrt, je tedy téměř zbytečná. „Samozřejmě. Před pěti lety bylo pozdě. Doufám, že se to brzy vyřeší," doplnil Miroslav Topinka.

Jeden vrt už Ostrovečtí dělali, ale bohužel byl bez vody. „Prý se to může stát, proto se tomu říká zkušební vrt. Firma, která nám bude dělat nový vrt, tvrdí, že ze čtyřiceti vrtů, které má za sebou, vyšly tři na sucho. Záruku, že tam voda bude, nám nikdo nedá," informoval starosta Dušan Ország.

Pokud v novém vrtu bude voda a bude dobrá, bude následovat projekt na napojení na vodárnu, a pak snad pro Ostrovecké skončí obavy o dostatek vody.