Od poloviny dubna se pracuje na Alšově náměstí a v Ningrově ulici, kde Teplárna Písek prodlužuje horkovodní potrubí a připojuje na něj další objekty. Do 31. května má být uzavřena část Alšova náměstí, do 7. června pak navazující Ningrova ulice.

Zhruba ve stejnou dobu se začalo kopat také v Gregorově ulici, kde se dělá druhá etapa opravy povrchu navazující na loňskou část rekonstrukce.

Jak informovala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová, během akce dojde k vytvoření nových podkladních vrstev komunikace a k opětovnému zadláždění povrchu ze stávající kamenné dlažby. „Práce jsou rozděleny na dvě části a dokončeny by měly být podle informací městských služeb nejpozději 3. června," poznamenala mluvčí.

Železniční přejezd na Putimské Vysoké se bude opravovat.
Železniční přejezd na Putimské Vysoké je uzavřen. Počítejte s objížďkou

Část Gregorovy ulice je kvůli rekonstrukci uzavřena a omezeno je také parkování. Předláždění se totiž týká nejen komunikace a chodníků, ale také plochy využívané jako parkoviště.

Začátkem května začala také dlouho zdržovaná rekonstrukce horní části Žižkovy ulice. Práce zahrnují výměnu a přeložení stávajících sítí vodohospodářské infrastruktury vedené v dlážděné komunikaci, rekonstrukci komunikace, chodníků, parkovacích stání a autobusových zastávek. Uzavřený je úsek od křižovatky s Prokopovou ulicí až po Mírové náměstí. Hotovo by mělo být ideálně začátkem srpna.

Pískové sochy na téma voroplavby.
Jedna extra široká, druhá rekordně vysoká. Sochy letos ztvárňují téma voroplavby

V příštích týdnech a měsících se musí obyvatelé a řidiči připravit na další plánované opravy. Na začátku července se začne kopat v části Harantovy ulice. Bude se pokládat nový povrch vozovky v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu po křižovatku s Rokycanovou ulicí. „Práce budou zahrnovat frézování stávajícího povrchu, lokální vyspravení podkladních vrstev komunikace, výměnu armatur ve vozovce, pokládku nové živice a nové vodorovné dopravní značení,“ informoval místostarosta Písku Josef Soumar s tím, že silnice by se měla opravovat od 1. července do 5. srpna. Husovo náměstí čeká rekonstrukce komunikace v severní části parku, rekonstrukce vodovodu a sadové úpravy. Salátova ulice ve Smrkovicích se bude kopat kvůli rekonstrukci vodovodu.