Pro všechny má dobrou zprávu Miroslav Jakimczuk ze společnosti Porr, která rekonstrukci Zátavského mostu zajišťuje. „Demoliční práce pokračují podle harmonogramu, už stojí pouze pilíř a oblouky, které naši zaměstnanci dočišťují," informoval Miroslav Jakimczuk a dodal: „Přes zimu by se měl most zprůjezdnit a na jaře příštího roku dokončit."

Podle starosty Kestřan Lubomíra Málka uzavření mostu sice komplikuje život místním obyvatelům, chatařům a zahrádkářům, ale rekonstrukce byla nutná. „Most už byl v dezolátním stavu a jen všichni doufáme, že práce budou dokončeny včas. Vzhledem k objížďce je po dobu rekonstrukce zrušena autobusová zastávka u Zátavského mostu. Pro školní děti sem ráno a odpoledne jezdí dodávka na náklady zhotovitele. Dohodli jsme to už v předstihu," uvedl Lubomír Málek.

Kolem řeky Otavy a poblíž Zátavského rybníka jsou desítky chat a zahrádek. „Trochu se nám ta zelenina prodraží, ale kilometry navíc nás rozhodně neodradí. Jen před cestou víc přemýšlíme, co s sebou vzít, abychom se nemuseli vracet," shodují se zahrádkáři z osady Otrokovice.

Zátavský most přes Otavu byl postaven v roce 1927. Devadesátých narozenin v příštím roce se však dočká už jen jeho replika, která bude stát zhruba 50 milionů korun.