Přesto ještě do loňského roku byli obyvatelé nespokojení se stavem sídliště, které za téměř čtyřicet let od výstavby je značně opotřebené.

„Když jdu nakupovat do Šipky, je to o zlomení nohy. Dlaždice nedrží a některé úplně chybí. S osvětlením zvláště v některých místech je to taky špatné," zlobí se Zdena Hrdinová, jedna z obyvatelek sídliště.

Bydlí v dolní části Jihu a ještě letos se ona a další obyvatelé mohou těšit nejen na novou dlažbu a osvětlení, ale i na další úpravy. První etapa rekonstrukce skončila již před koncem loňského roku a letos je na řadě druhá. Počítá se s rozpočtem dvanáct milionů korun.

„Již v polovině února jsme podávali žádost o dotaci na ministerstvo pro místní rozvoj, maximální výše dotace může činit čtyři miliony korun. Výsledky budeme znát v průběhu května. Akce Jih II se však bude realizovat bez ohledu na výsledek dotace. V rozpočtu města jsou již na tuto záležitost vyčleněny prostředky," ujistil Josef Knot, místostarosta města.

Písek má dobré zkušenosti se snižováním ceny zakázek ve výběrovém zřízení. Bude to zřejmě platit i tentokrát.

„Potěšující zpráva pro obyvatele sídliště i město je, že nejnižší nabídka v tomto řízení se pohybuje výrazně pod rozpočtovanou sumou," dodal Josef Knot.

Pokud rada 22. května schválí dodavatele, ve druhé polovině roku bude stavba zahájena.

Úpravy na sídlišti Jih v Písku zahrnou část od Nádražní ulice až k současné kašně. Počítá se mimo jiné s novými chodníky ze zámkové dlažby, výsadbou zeleně a výměnou veřejného osvětlení. Nové bude také přemostění u prodejny Šipka a v plánu je také úprava autobusové zastávky.