„Odváží žulové kostky a v příštím týdnu by se mělo pokračovat podle harmonogramu rekonstrukčních prací severní části náměstí. Pískové a jílové podloží se pak vybagruje kvůli opravě kanalizace a vodovodních přípojek. Na nově zhutněné podloží se vrátí žulové kostky, které budou dočasně uloženy mimo náměstí," informovala za město Marie Hrdinová.

Archeologové sledují náměstí po celou dobu rekonstrukce, protože centrální část města dosud po této stránce nikdo neprozkoumal a nezaznamenal.

Od konce července až do ukončení rekonstrukce čekají na řidiče i chodce dopravní změny. „Autobusové zastávky jsme dočasně přesunuli na spodní část náměstí a po Mirovicích jsou značené objížďky. Přístup do obchodů je zachován, takže to nikoho neomezí," uvedl starosta Mirovic Zdeněk Bárta ještě před zahájením rekonstrukce. Severní strana by měla být hotová do konce letních prázdnin, aby se autobusové zastávky vrátily na své místo ještě před začátkem školního roku.

Po severní straně přijde na řadu jižní strana náměstí. Západní strana náměstí už je hotová a východní na rekonstrukci stále čeká.
Náklady na rekonstrukci Masarykova náměstí jsou necelých šest milionů korun. Celou akci město financuje ze svého. Termín dokončení je 7. prosince.