Kovářovští byli letos podle starosty Pavla Hrocha zklamaní dvakrát. Poprvé proto, že se nepodařilo získat dotaci na rekonstrukci kulturního domu. Podruhé bylo důvodem, že neuspěli ani s žádostí o dotaci na stavbu nové hasičské zbrojnice.

O co se jedná Kulturní dům v Kovářově byl otevřený v roce 1969. Plánovaná rekonstrukce s přístavbou zamezí energetickým únikům. V budově bude zázemí pro spolky a Služby obce.

SDH Kovářov má totiž zatím zázemí právě v areálu kulturního domu. „Původně jsme chtěli o dotaci zažádat příští rok, ale Ministerstvo pro místní rozvoj bude vhodný program vypisovat až v roce 2021, proto jsme se rozhodli investovat peníze z obecního rozpočtu,“ vysvětlil Pavel Hroch. V současné době je vypsané výběrové řízení na firmu, která práce udělá. První etapa by se měla uskutečnit v příštím roce. Pro hasičskou zbrojnici obec zakoupí pozemky od Římskokatolické církve. V příštím roce požádají podle Pavla Hrocha znovu o dotaci na její stavbu Generální ředitelství hasičských sborů.