S podomními prodejci jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Zazvoní u vašich dveří a když otevřete, nabízí vám nejrůznější zboží nebo služby, přes prodej zaručeně pravých dek z ovčí vlny až po skvělé (a pořádně předražené) vysavače. Kdo neodolá, obvykle už brzy zjistí, že naletěl. Leč také v minulosti se veřejnost s tímto typem prodejců setkávala. Někdy se však stalo, že spadla klec.

Dne 27. ledna 1937 zatkla četnická stanice v Milevsku už několikrát soudně trestaného podvodníka Václava S. z Nymburka. Podstata podvodů tohoto pána byla vcelku jednoduchá. Chodil po městě, navštěvoval různé firmy a soukromníky a předkládal jim vzorky plakátů. Obvykle se jednalo o různé tělocvičné jednoty, zvoucí na sportovní utkání, přičemž na takových plakátech byla někde po straně vytištěna i placená inzerce.

Pan Václav se pak sám označoval jako agent pro příjem inzerce a vybíral od soukromníků  zálohy na jednotlivé inzeráty v rozmezí 15 až 30 tehdejších korun. Šel dokonce tak daleko, že neváhal navštívit činovníky Sokola a požádat je o písemné doporučení na různé milevské obchodníky a podnikatele. Stačil vybrat částku 755 Kč, ale pak na jeho rukách zaklapla pouta milevských četníků. Podvodník nakonec skončil v cele okresního soudu v Milevsku.

Vladimír Šindelář, Milevské muzeum