Milevsko

Ani letos nepřijdou občané o novoroční ohňostroj, a to díky podpoře místních sponzorů, kteří jej z větší části zafinancují. Na ohnivou show zatím přispěli sedmdesáti tisíci korunami.

Milevští se mohou už teď dopředu vyjádřit v anketě na webových stránkách města, zda o tuto podívanou stojí. Včera dopoledne ohňostroj podpořilo 129 hlasů, osmačtyřicet ho mít nemusí a jedenadvaceti lidem je to jedno.

„Ohňostroj začne zhruba půl hodiny po půlnoci a budou ho doprovázet melodie skupiny Queen,“ řekl včera starosta města Milevska Zdeněk Herout.

Bernartice

Kulturní komise připravila již devátý ročník Silvestrovského pochodu kolem Bernartic.

„Účastníci se sejdou ve 14 hodin u fary. Po skončení pochodu bud od 16.30 hodin u radnice vyhrávat hudba a bude připravené občerstvení.Zhruba patnáct minut po sedmnácté hodině začne ohňostroj,“ pozval obyvatele obce i další zájemce starosta Pavel Souhrada.

Protivín

Již popáté uvítají obyvatelé a návštěvníci města nový rok slavnostním ohňostrojem, který začne 1. ledna v 18 hodinza doprovodu hudby z filmu Gladiátor.

„Ohňostroj stojí čtvrt milionu korun, ale město zaplatí pouze symbolickou částku 15 tisíc. Ostatní jsou dary sponzorů,“ připomněl starosta Jaromír Hlaváč.

Program na Masarykově náměstí začíná již v 17.15 hodin. Návštěvníci zde budou mít k dispozici za symbolickou cenu na zahřátí tradiční svařák, horkou medovinu, grog, punč a další nápoje. Pro děti budou připraveny sladkosti, které pro ně věnovaly sponzorské firmy.