Letos tomu bylo jinak. I předpovědi v průběhu celého týdne ať již podle českých pramenů nebo norských se shodovaly na tom, že sobota bude pro území Mirotic deštivá. Naše obavy, že tomu tak skutečně bude prohloubila i noční bouřka, která přes nás přešla. Ranní navěšená oblačnost nevěstila nic příznivého. Od západu se převalovala těžká mračna, která byla plná vody. Přes tuto hrozbu se zaregistrovalo 57 závodníků. Tento pokles přičítáme částečně předpovědi počasí , ale hlavně minulému ročníku, kdy se chytilo skutečně málo ryb. Závodníci získali jen 11 118 bodů, kdy jeden centimetr ryby se rovnal jednomu bodu. Nejúspěšnější lovec získal 580 bodů.

Letos tomu bylo jinak. Od okamžiku, kdy nástrahy dopadly na hladinu se děly věci. Zpocení rozhodčí nestíhali. V evidenčních záznamnících se objevoval jeden kapr za druhým.

Po sečtení všech bodů došla komise k číslu 20 472 bodů to je téměř dvakrát tolik než loni. Vezmeme-li v úvahu, že bylo o 18 závodníků méně lze letošní ročník zařadit mezi ty úspěšné.

Několik čísel k vlastním výsledkům:

Celkový počet závodníků - 57
Dospělí - 48
Mládež - 9

Uloveno ryb o celkové délce - 204,72 m

Umístění:

Dospělí:
Jan Klouček 1169 bodů
František Šlehofer 1142 bodů
Josef Slanař 1117 bodů

Mládež:
Jakub Jonák 257 bodů
Filip Šefl 224 bodů
Dan Jančok 207 bodů

Výbor MO ČRS Mirotice děkuje všem svým sponzorům a členům, kteří se zasloužili o hladký průběh závodu, ať již plnili funkci pořadatelů, rozhodčích nebo zajišťovali občerstvení.

František Hřebejk, jednatel MO ČRS