O dobrou pohodu se postarali skvělí heligónkáři a harmonikáři, Toulavá kapela Josefa Janouška a úžasné seskupení Chlapci z Moravy ve složení Slávek Strouhal, Karel Hájek a Mirek Ondráček. Celý průběh hudebního setkání provázela výborná moderátorka Jana Filinová.

Již tradičně jsou pořady Heligónkářské ligy bohaté a zajímavé, mimo jiné probíhá divácká soutěž o nejpozoruhodnějšího účinkujícího s názvem Cena sympatie. Cenu diváka letos získalo temperamentní duo Veselé heligonky ve složení Jaroslava Basíková a Bohumil Šmejkal, druhé místo obsadil harmonikář Karel Tvrdek a třetí nejvyšší počet diváckých hlasů získal oblíbený heligónkář a harmonikář Josef Lhotecký.

Děkujeme všem účinkujícím a pořadatelům za spolupráci a příjemně strávené sobotní odpoledne, dále děkujeme všem sponzorům a mediálním partnerům této kulturní akce a mimořádně velké poděkování patří všem divákům za účast na tomto tradičnímu festivalu, za přízeň lidovému žánru hudby a překrásným českým písničkám.

Již teď srdečně zveme všechny fanoušky této muziky na 9. Bernartickou heligónku, která se bude konat v sobotu 29. února 2020. Další formace naleznete na internetových stránkách městyse Bernartice www.bernartice.cz a Heligónkářské ligy www.umuzikantu.cz. Těšíme se na setkání v Bernarticích.

Josef Janoušek