V Gagarinově ulici v Milevsku by mohlo vzniknout okolo patnácti až dvaceti nových parkovacích míst. Radní rozhodli o zadání studie, která bude řešit možné kolmé parkování. Vozidla by stála na straně přiléhající k zahradě sokolovny a místa by využili třeba lidé, kteří jezdí na oběd do Lidovky. Ta se nachází ve vedlejší ulici.

Podle místostarosty Martina Třeštíka jsou v lokalitě nová parkovací místa potřeba. „Kolem poledne se k Lidovce sjíždí poměrně velké množství aut, která stojí v některých momentech poměrně prapodivně. Situaci by to pomohlo," podotkl Martin Třeštík. Doplnil, že parkoviště by bylo blízko centra města, takže by se do jisté míry mohlo jednat o záchytné parkoviště pro centrum.

Nápad vybudovat nová parkovací místa považuje za správný i David Pejša, provozovatel samoobslužné jídelny Lidovka. „Samozřejmě bych to uvítal. Kolem poledne před námi stojí auta, jak se dá, a špatně se tu projíždí," komentoval David Pejša.

S návrhem přišla dopravní komise, kdy by se využil stejný princip pro parkování, jako je naproti sokolovně. Tam stojí vozidla kolmo k parku.
Předseda dopravní komise Miloslav Kozák vysvětlil, že je k doporučení vytvořit parkoviště vedl jeden zásadní důvod. „Parkovacích míst je pořád nedostatek a toto místo by nebylo tak finančně náročné na zrealizování," upřesnil Miloslav Kozák. Připomněl, že některé lokality by potřebovaly nová parkovací místa urgentněji, ale jejich vytvoření by bylo příliš drahé.

Dopravní komise navrhuje také zřízení nových parkovacích míst nad školkou Klubíčko v ulici B. Němcové. I v tomto případě si město nechá vypracovat studii, která stanoví řešení.