Nohejbalový klub Tukani Milevsko dostane 35 tisíc korun, oddíl karate 30 tisíc. Jaké příspěvky zamíří pro   fotbalisty, tenisty, Sokol, moderní gymnastky  a házenkáře, rozhodnou příští týden ve středu zastupitelé.

Polovina oddílů už má peníze jisté. V pondělí jim je schválili radní. „Nikdo z nich neměl žádné připomínky k rozdělení peněz," konstatoval starosta Zdeněk Herout k rozhodnutí radních. Ti tak schválili příspěvky do padesáti tisíc  korun podle návrhu sportovní komise.

Zastupitel Ivan Radosta, který je předsedou sportovní komise, vysvětlil, že jejich návrh na rozdělení peněz ovlivňuje mnoho kritérií. „Abychom měli žádost klubu o příspěvek včas, což se daří. Pochopitelně důležité je to, jak jsou oddíly závislé na využívání městských sportovišť, jakou mají členskou základnu, jakou hrají soutěž či bilance hospodaření," shrnul Ivan Radosta, který apeloval na jednotlivé kluby, aby jejich požadovaná částka byla rozumná. „Oddíly se musí uskrovnit, aby zbylo na všechny," dodal Ivan Radosta.

Všem oddílům kromě hokejistů, kteří nedostanou nic, protože mají sportování zdarma, komise navrhla méně peněz, než žádaly. Například nový florbalový oddíl Došwich usiloval o 49 tisíc korun, ale dostane o devět tisíc korun méně.

Celkově město na sportovní příspěvky, kam jsou zařazeny i záštity, připravilo stejně jako před rokem 2,55 milionu korun. Příspěvky nad 50 tisíc korun schvalují zastupitelé. Návrh u fotbalistů počítá s částkou 1,015 milionu korun, u Sokola s 440 tisíci, u házenkářů s 215 tisíci, u tenistů s 280 tisíci a u gymnastek s 300 tisíci. 

Schválené příspěvky:
HC Milevsko 2010 - 0 korun
NK Tukani Milevsko - 35 tisíc korun
FCB Došwich - florbal - 40 tisíc
Karate-P-Klub oddíl Milevsko - 30 tisíc
Škola plavání - 10 tisíc korun
DDM Písek - 15 tisíc
EFK Jaroslav Kálal - 15 tisíc