Od úterního rána začalo na Písecku hustě sněžit. Jako vždy komplikovalo počasí především dopravu. „Směrem z Čimelic na Prahu máme hlášené kolony a u Plíškovic nemohly vyjet kamiony," informovala v úterý po poledni písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Na silnicích zůstává vrstva ujetého sněhu, ale během dopoledne žádné dopravní nehody policisté neregistrují.

Odpoledne už byla situace horší. V době od 13 do 15.30 hodin se na Písecku stalo sedm dopravních nehod. Pouze jedna si vyžádala zranění. "Řidička jela z Milevska směrem na Chyšky, dostala smyk a narazila do stromu," uvedla Kamila Čuřínová Ingrišová.

Další nehoda se stala u marketu Albert v Písku, kde muž odklízel traktorem sníh a srazil se s automobilem. Dopravní nehody bez zranění hlásí také Dobev či Rakovice, kde řidič před obcí naboural do křížku. Škoda je sto padesát tisíc korun na autě a deset tisíc korun na křížku. Také rychlostní komunikace R4 byla místem nehod. Jedna se stala u Nové Hospody u odbočky na Strakonice a tři vozidla se srazila u Čimelic. "Tady je největší škoda, a sice tři sta padesát tisíc korun," doplnila policejní mluvčí s tím, že nehodu způsobila nepřiměřená rychlost.

Řidička Jana Křížová jela v osm ráno ze Strakonic do Písku do práce. „Ve Strakonicích ještě nebylo nic, ale jak jsem se blížila k Písku, začínalo víc a víc sněžit. Tady už to není nic moc," řekla.

Městské služby Písek nasadily hned od rána do terénu osm vozidel. „Zajišťovali jsme úklid vozovek a chodníků až do odpoledních hodin, kdy sněžení ustalo. Většinou šlo o zametání sněhu v místech, kde ujetý sníh vytvořil kluzký povrch. Taková místa jsme ošetřili posypem," uvedla tisková mluvčí městských služeb Lenka Gareisová. Zároveň dodala, že pracovníci píseckých městských služeb také uklízeli autobusové zastávky.

Pro někoho není sníh nic příjemného, ale někdo si ho umí náležitě užít. Například děti z 8. mateřské školy v Zeyerově ulici v Písku měly ze zimního počasí radost. „Děti mohou ven do minus deseti stupňů Celsia, když to neklouže a není silný vítr. Sníh ani chumelenice jim nevadí, naopak se těší na bobování a koulování," řekla ředitelka školky Jitka Zenahlíková.

V poledních hodinách začala teplota stoupat a sníh odtávat. Poté ustalo i sněžení.


Posílejte "zasněžené" fotografie na redakce.pisecky@denik.cz.