V pátek 11. prosince začalyadventní trhy u kostela

Písek – Prostranství u kostela Narození Panny Marie dnes nezaplní obvyklí trhovci, ale budou  zde desítky řemeslníků, kteří zájemcům nabídnou  tradiční výrobky s adventní tématikou. Vystoupí zde harmonikář, kejklíři a děti se svezou na historickém řetízkovém kolotoči na ruční pohon.

Adventní trhy vyvrcholí v neděli. „Milovníci zabijačkových dobrot budou zítra dopoledne vidět, jak se připravují jaternice, jelita, ovar, tlačenka, také je samozřejmě ochutnají a  mohou si je koupit  domů. To vše bude doprovázet muzika staročeského harmonikáře," upozornil Jiří Klokočka z pořádající  společnosti Cohiba Musica.

Trhy vyvrcholí o třetí adventní neděli,  připravuje se koncert Kamarádů z pískoviště  a středověké hudby Elthin. Dnes jsou trhy otevřené od 12 do 17 hodin, zítra a v neděli od 9 do 17 hodin.

Neznámé Čechy Václava Vokolka

Písek – Malíř a spisovatel Václav Vokolka se Píseckým představil  již říjnovou výstavou v Prácheňském muzeu.V sobotu 12. prosince se s ním zájemci mohou setkat znovu. V přednáškovém sále Prácheňského muzea  se od 15 hodin koná křest jeho knihy Neznámé Čechy 7. Knihu pokřtí písecká rodačka, publicistka Jana Klusáková. „Závěrečný díl cyklu Neznámé Čechy je věnován jihozápadu, ve kterém je silně zastoupen náš region. Autor věnoval pozornost nejen městu Písku a jeho poutnímu kostelu, ale neopomíjí ani Hradiště u Písku, Velký Mehelník, Albrechtice nebo Myšenec," uvedla Věra Matoušová  z Prácheňského muzea.

Benefiční  koncert Rotary clubu

Písek – Rotary club Písek ve spolupráci s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky a Základní uměleckou školou v Písku pořádá v pondělí 14. prosince od 17.45 hodin v koncertní síni sv. Trojice v Písku benefiční vánoční koncert.

S koledami vystoupí klienti ze Zběšiček, dětský pěvecký sbor Zvonky ZUŠ Písek a operní pěvkyně Monika Brychtová. V rámci koncertu zazní skladby J. Pachelbela, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Schuberta, G. Verdiho, P. Jirkoviče a dalších.

Rotary club Písek nezapomíná ani na tradiční benefiční prodej Rotary punče na Havlíčkově náměstí neboli na Floriánu v Písku. Rotariáni budou punč nabízet ve dnech 18. prosince od 12 hodin a 19. prosince od 9 hodiin.

Adventní matiné esperantistů

Písek – Již po sedmé se sejdou členové  Esperantského klubu La Ponto  na adventním matiné tentokrát na téma: Proč Lucie noci upije? Program se uskuteční  zítra od 10 do 11.30 hodin v klubovně Městské knihovny v Písku. „Připravili jsme komorní literárně hudební  a meditační pásmo k potěše srdce, ke chvilkovému zastavení a zamyšlení," připomněla Pavla Dvořáková, předsedkyně  Esperantského klubu La Ponto.

Na návštěvníky čekají  zajímavosti o svátku sv. Lucie u nás i ve světě, Vánoční píseň tentokrát v norštině, společné zpívání, malý dárek od anděla s neviditelnými křídly a další program.