V Písku ji zahájili už před dvěma týdny a ve Zvíkovském Podhradí v sobotu. "Někteří zájemci přišli už v úterý, tak jsme je na koupaliště pustili. Vzorkování vody nám dopadlo dobře, tak jsme je nechtěli odmítnout,“ řekl Petr Zelenka, jednatel společnosti SPOS Milevsko, která má koupaliště na starosti.

První návštěvníci se přišli vykoupat do Zvíkovského Podhradí o víkendu. „Byli jsme připravení otevřít, jakmile bude hezké počasí. Zatím ale moc lidí nepřišlo,“ uvedl starosta Zvíkovského Podhradí Josef Bárta, který si vzal koupaliště na starost a zastává tu i funkci plavčíka. Zatím podle něj ve všední dny moc lidí nechodí.

Na zvíkovském koupališti se ale zastavují i cyklisté, aby se osvěžili v kiosku. „Pokud bude hezké počasí, očekáváme větší návštěvnost koupaliště spíš o víkendu,“ dodal Josef Bárta.

Plovárna U sv. Václava v Písku je otevřená už od poloviny května, nicméně až od pondělí si mohou návštěvníci naplno užít i zrekonstruovanou část s novým bazénem a skluzavkou. „Dnes ráno přišlo tolik očekávané vyjádření z krajské hygienické stanice a mohlo být vydáno kolaudační rozhodnutí,“ objevilo se v pondělí na facebooku plovárny.

V blízkosti bazénu vznikly také nové pobytové schody a kolem řeky Otavy je zpevněný břeh.

Kdy se vykoupete a za kolik?

Plovárna U sv. Václava
po – ne: 9.30-19.30 hodin
dospělí - 60 korun
děti a senioři - 40 korun
rodinné vstupné - 150 korun

Koupaliště Zvíkovské Podhradí
po – ne: 10-19 hodin
dospělí - 70 korun
děti do 2 let - zdarma
děti a ZTP - 40 korun
rodinné vstupné - 180 korun

Koupaliště Milevsko
po, út, čt, pá: 12-20 hodin
st: 12-21 hodin
so: 10-20 hodin
ne: 10-21 hodin
dospělí - 50 korun
děti do 6 let - zdarma
děti 6-15 let - 30 korun
rodiny a skupinky podle počtu osob - od 65 do 300 korun