Ochotníci původně uvažovali o jiném představení. „Chtěli jsme nacvičit hru Někdo to rád horké, ale částka za autorská práva je pro nás příliš velká, nedostižitelná," vysvětluje členka a jednatelka souboru Štěpánka Rybníčková, co jejich plány zhatilo.

OPONA se tak vrátila k pohádce Čertův švagr, kterou chtěla sehrát už loni. Tehdy ale dala přednost hře Bedřich Smetana – The Greatest Hits. Ta měla premiéru v červenci v Kovářově.

Uvedení nové hry bude opět na domácí scéně. „Nyní upravujeme scénář, je v něm spousta střihů a my ho musíme dát dohromady tak, abychom jenom nestěhovali kulisy a divák z toho něco měl," popisuje Štěpánka Rybníčková. Dalším úkolem bude rozšíření pekla, aby si zahráli všichni členové souboru.

Kovářovská OPONA opět plánuje vystoupit na srpnové přehlídce Hostínské divadelní léto, která se koná v Hostíně, kovářovské osadě. „Je potřeba hru nacvičit, abychom měli premiéru nejdřív v Kovářově v kině, protože jsme Kovářovští, pak pojedeme do Hostína a pak možná bude úspěšná šňůra jako v loňském roce," říká ochotnice.

Aktuální hrou je Bedřich Smetana – The Greatest Hits, která trvá dvě a půl hodiny včetně přestávky. S ní Kovářovská OPONA vystoupí 25. dubna v píseckém Divadle Fráni Šrámka. „Pro nás je to velká výzva, v divadle jsme nikdy nehráli, i když sál milevského domu kultury je už přizpůsobený divadelníkům. To pro nás zatím byla největší scéna, na které jsme hráli. Písek, to bude něco," směje se Štěpánka Rybníčková. „To už je divadlo pro profíky. My jsme ochotníci. Předpokládám, že na nás lidé půjdou s tím, že jsme ochotnický spolek a snad prominou naše případné chybičky. Ale zase hrajeme s láskou a rádi, a to si myslím, že lidé ocení vždycky," dodává Štěpánka Rybníčková, která na představení za celý soubor zve.

Spolek Kovářovská OPONA doposud uvedl tři hry: Lotrando a Zubejda (premiéra v roce 2011), Tajemství staré bambitky (2013) a Bedřich Smetana – The Greatest Hits (2014).